Na posiedzeniu w dniu 22 lutego Rada Dyscypliny Nauki Fizyczne UJ nadała Tomaszowi Urbańczykowi stopień doktora habilitowanego.
Serdecznie gratulujemy!!!

Wśród 24 projektów wyłonionych w konkursie na międzynarodowe projekty badawcze z zakresu technologii kwantowych, organizowanym przez konsorcjum QuantERA, jest aż 8, które realizowane będą z udziałe

Profesor Wojciech Gawlik otrzymał Nagrodę Komitetu Fizyki PAN za 2023 rok.

Serdecznie gratulujemy !!!

Grzegorz Łukasiewicz laureatem nagrody I stopnia w XXXII Konkursie PKOpto 2023 im. Profesora Adama Smolińskiego za najlepszą pracę dyplomową z zakresu optoelektroniki.

Na posiedzeniu w dniu 23 listopada Rada Dyscypliny Nauki Fizyczne UJ nadała Adamowi Wojciechowskiemu stopień doktora habilitowanego.

Serdecznie gratulujemy!!!

Na kanale YouTube wydziału mozna obejrzeć film promocyjny z realizowanego w ostatnim czasie w naszym Zakładzie  projektu diamento

W zespole Tomasz Krehlik, Adam Wojciechowski i Wojciech Gawlik powstał rekordowo „zimny” kondensat Bosego-Einsteina.

12 października 2023 roku na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ, odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr.

Grzegorz Łukasiewicz, jako jedyny student WFAIS UJ, otrzymał stypendium Ministra Edukacji i Nauki na rok akademicki 2022/23 za znaczące osiągnięcia.

17 marca 2023 roku odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Joanny Sobczuk. W obecności recenzentów, Prof. Romana Ciuryły z UMK, Prof.